Про старт в Інтернеті. Власний сайт, соціальні мережі…

Онлайн кредит, сайт, форекс

Наразі ми живемо в епоху інформаційних технологій. Навкруги бачимо, комп’ютери, смартфони, різні розумні гаджети.

Вже, навіть, сучасні кондиціонери, холодильник чи пральна машина можуть мати WiFi модулі для підключення до Інтернет мережі. Що може використовуватись як для дистанційного керування цими пристроями або для забезпечення сервісу виробником. Таку техніку ви можете дистанційно включити або переглянути її стан. Виробники йдуть в ногу з часом, працюють над своїми товарами — побутові прилади стають все більш розумними та ефективними і часом потребують оновлення програмного забезпечення для розширення функцій або виправлення якихось помилок в роботі чи чогось подібного.

То все таке… лише розумне залізо, яке розробляють потужні компанії. Вони піклуються про свій імідж, намагаються виготовляти якомога кращі товари та забезпечувати гарний сервіс. А також постійно дбають про свій фінансовий стан в майбутньому. Тобто вони використовують мережу Інтернет бо це зручно і крім того без неї сьогодні майбутнє не бачиться аж ніяк.  В разі коли в нас з’являється якась нова задача або цікава тема – ми одразу звертаємося до смартфона і починаємо «гуглити». А колись, то була бібліотека та консультації з авторитетними людьми. То все було досить довго. Отже зрозуміло, — нам потрібно бути в мережі!

Як бути людині щоб йти в ногу з часом? Наприклад, якщо ви творча людина: актор, музикант, дизайнер, художник, фотограф, письменник – вам потрібен власний сайт. Це свого роду онлайн-портфоліо, місце, де можна буде ознайомитися з вашими роботами і отримувати нових шанувальників і замовників. При належному підході і отримавши велику популярність, сайт зможе перетворитися на справжній бізнес і спокійно приносити своєму власнику дохід. Якщо коротко, то це працює наступним чином: ви публікуєте на сайті свої статті, незабаром люди починають знаходити цікаву для них інформацію через пошукові системи і потрапляють на ваш сайт, на якому ви розміщуєте рекламу (наприклад, через систему Google AdSense) і отримуєте за це гроші. Це в разі, якщо у вас немає прямих пропозицій для купівлі (власні товари, послуги і таке інше). А можуть бути одночасно і власні пропозиції і реклама. То вирішувати вже вам.

Соціальні мережі

Ви скажете: — навіщо мені сайт, є соціальні мережі! Так, ми всі про них знаємо і в певній мірі користуємося. Хтось для спілкування, хтось для бізнесу, а хтось просто витрачає час. Але аккаунт в соціальній мережі ніяк неможна порівнювати з власним сайтом. Дійсно, «розкручені» аккаунти відомих людей при вмілому користуванні можуть приносити досить великі девіденди  їх власникам. Розробники сайтів соціальних мереж постійно намагаються розширити їх функціонал, вже, навіть, з’явилася така опція як «товари». Тобто, ви можете створити щось типу свого інтернет магазину. Все це робиться для вашого «комфортного» перебування на сайті. І чим більше ви будете знаходитися on-line, тим більше власник соціальної мережі встигне показати вам оплаченої реклами та заробити гроші з рекламодавців. Тобто для соціальних мереж саме користувачі і є потенційними клієнтами. Бо, як не буде користувачів — то не буде і рекламодавців. Тому, в разі коли ми надовго забуваємо зайти в соціальну мережу нам надсилають Email чи SMS, накшталт, «давно не бачились» чи «ми вас загубили» або «заходьте, ми приготували саме для вас корисну інформацію» та інше. Зрозуміло, ніхто особисто вам не пише оті мейли чи смс-ки – їх автоматично надсилає CRM система сайту соціальної мережі. Так само як відбирає для вас публікації та рекламу, яку потрібно показати. CRM – то є автоматизована система керування взаємовідносинами з клієнтами, яка має бути відповідно налаштована.

Тому щоб ефективніше продавати свої здібності чи послуги або товари потрібно мати власний сайт. Дуже бажано зразу з CRM!  Аккаунти в соціальних мережах ніхто не відміняє. Вони мають бути активними та приводити користувачів на ваш сайт. Саме тут ви зможете якісно показати свою інформацію чи товар та задовольнити потреби користувача. Відвідувачі сайту, як правило, повертаються щоб ще переглянути цікаву для себе інформацію. Сторінку сайту знайти значно простіше ніж «отой важливий допис» когось із друзів бозна-коли в соціальній мережі. Хто шукав — той погодиться… Тому що в соціальній мережі всі сторінки схожі, бо виконані по одному й тому самому шаблону і відрізняються лише фоточками. Тобто, якщо ви не згадаєте чий конкретно то був допис, то й не знайдете. А сайт – то зовсім інше: то ваш персональний дизайн, який запам’ятає користувач; ваша форма подачі матеріалу, яку можете змінювати за власним бажанням та баченням; простіше робити рекламу та розкрутку сайту. Отже сайт має бути мало не в кожної активної людини.

Як зробити сайт?

Зрозуміло, що ви можете найняти «задорого» команду професійних програмістів, дизайнерів і SEO-фахівців, які втілять вашу ідею в життя, або ж ви можете піти іншим шляхом. Розробити сайт самостійно —  скористатися одною з відомих і популярних на сьогодні CMS (Сontent Management System — Система Управління Контентом ).

Простими словами, CMS — це платформа для публікацій або система управління інформаційним наповненням сайту. Вона класно підійде для сайту – візитівки, чи для блогера – початківця.

Найбільш популярні безкоштовні CMS:

 • Joomla — потужна платформа, яка користується популярністю у більш досвідчених веб-розробників
 • Drupal — відмінно підходить для створення інтернет-магазинів
 • WordPress – дуже популярна система на якій працює більше 30% сайтів Інтернету

Саме на  WordPress працює цей сайт вже досить багато років. І все ніби і добре, але є ряд але… Що мається на увазі? Теоретично цей сайт може вирішувати будь-яку забаганку власника сайту та користувача. Ці забаганки само-собою постійно з’являються. Для розширення функціоналу сайту на WP необхідно встановлювати відповідні плагіни. Для цього потрібно спочатку вибрати підходящий якісний плагін  (подібно до того як ми вибираємо додаток в Apple Store чи Google Play: інсталюємо один, видаляємо.. наступний) та зробити його налаштування, перевіряти сумісність… Пам’ятаємо про рекламу в плагінах та бажання розробника заробити трохи грошей за свою роботу. Тих плагінів вже розроблено спільнотою безліч як безкоштовних так і за невелику плату, і вони постійно доповнюються та оновлюються.

Виходить так, що підтримка роботи сайту починає відбирати досить багато часу. Навіть гордість за себе, яку я відчуваю коли вдається зробити в роботі сайту нову цікаву «плюшку» — не достатня за витрачений час. З часом хочеться від сайту отримувати все більше і більше. Спочатку то був сайт-візитівка, потім добавилась площадка для публікації власних новин та оголошень для клієнтів, потім інтернет магазин, потім площадка для публікацій промо-характеру від підписників. Якийсь функціонал добавлявся потім видалявся з сайту. Коротше кажучи – сайт проживає своє життя.

Новий етап життя сайту

Наразі є потреба реалізувати на сайті автоматизацію бізнес-процесів. Час від часу бувають випадки несвоєчасної реакції на запити з сайту або і більше того – просто втрата їх.  Що вже можна розцінювати навіть як збитки. Автоматизація бізнес-процесів на сайті, це вже трохи складніше ніж розмістити на сайті фото з текстом публікації чи відео. Але, рано чи пізно до цього приходиш. Тут є логічним рішення делегувати цю роботу на професіоналів, але аж ніяк не хочеться переплачувати. Зрозуміло, що бізнес-процеси більш-менш потужної компанії суттєво відрізняються від моїх. Тому розглядаю можливість в перспективі перейти на готову для цього систему з мінімальними фінансовими витратами. Таких систем існує декілька їх легко знайти. Після консультацій зі знаючими людьми та вивчення гігабайтів інформації від Гугл, зрозуміла  — Bitrix24 мій вибір.

Чому саме Бітрікс24? Хмара

 Система Бітрікс24 — це набір з п’яти важливих і корисних інструментів, які формалізували процеси бізнесу і допомагають працювати ефективніше:

 • Сайти та магазини – тут і так зрозуміло J
 • Контакт-центр – підключеннятелефонії, сторінок у соцмережах (Facebook, Інстаграм), месенжерів, електронної пошти, можуть бути інші свої сайти
 • CRM — система управління продажами і комунікаціями з клієнтами. Всі контакти клієнтів, які напишуть вам з сайту або подзвонять, відразу заносяться в CRM і потрапляють в роботу.
 • Завдання і проекти — завдання ставлять як колегам, так і самому собі з таймлайнами
 • Офіс — ділове спілкування між співробітниками, облік і контроль робочого часу

Тобто ніби все що потрібно для вирішення основних задач не тільки електронного інтернет-бізнесу, а й звичайного традиціного – з продажем та обліком товарів та послуг. І це все працює в Хмарі і вже є навіть в безкоштовній підписці. Хмарні рішення, мені дуже подобаються. Це дуже зручно та надійно. Маю досвід, коли вийшов з ладу жорсткий диск в комп’ютері та мало не були втрачені всі мої напрацювання. Але, нащастя, в мене був підключений ГуглДиск і відбувалася постійна автоматична синхронізація. Тому після заміни накопичувача вся важлива інформація була відновлена вже з Хмари Гугл. Всім рекомендую! Мені поки що вистачає безкоштовної підписки – 15Гб. Зразу при реєстрації гугл-аккаунта було надано 10Гб, а потім була акція і Google надав додатково ще 5Гб. Гугл Хмара — це вам не хмара від Apple, в якій аж 5Гб!

На початковому етапі переходу свого сайту на Бітрікс24 планую задіяти інстументи «Сайти та магазини» та «Контакт-центр», а вже потім поступово будемо налаштовувати CRM, Офіс. Також є ідеї як саме буде задіяно інструмент Завдання і проекти.

Ще одна з важливих причин, чому треба перейти на нову платформу. Це те що, новий сайт буде відразу адаптований під всі роздільні здатності, мобільні телефони, планшети, iOS і Android. Також постійно підтримується в актуальному стані розмітка сайту для пошукових систем. В випадку з WordPress то все також ніби є, але як правило, після змін алгоритмів пошукових систем потрібно чекати оновлення вашої теми чи встановлювати нові плагіни (про них говорили трохи вище). Оновлення теми може і не статися взагалі, якщо її розробник завершив підтримку та актуалізацію. Буває і таке, що оновлення сайту стосується тільки нових ваших публікацій, а всі минулі дописи вже залишаються як є. Або, звісно, вам потрібно їх відповідно редагувати. На платформі Бітрікс24 сайти розробляються відразу з правильною розміткою і будуть коректно індексуватися пошуковими роботами.

Хостинг та домен

А ще, — особливо актуально для початківців, вам не потрібен хостинг. При створенні нового сайту чи інтернет магазину система надасть безкоштовний хостинг в домені bitrix24. Це зручно для старту та початку роботи у всесвітній мережі! В подальшому, якщо забажаєте, ви завжди зможете перевести сайт на власний домен та хостинг.

Навчання та підтримка

Розібратися зі всіма можливостями платформи буде досить не просто, бо великий об’єм функціоналу самого продукту, є багатенько нової для мене термінології та інше. Але це все реально посягнути:

 • Є багато профільних якісних публікацій по роботі та налаштуваннях системи
 • Кожен тиждень фахівці компанії проводять онлайн вебінари, де можна задати питання в чаті
 • Є вебінари з позначкою PRO, вже для більш досвідчених користувачів. Яким ви станете з часом J
 • Є серія семінарів «Анатомія бізнесу». Це може бути дуже корисним, бо в вас запрацює не тільки сайт, а можливо і сам бізнес піде вгору
 • Є відеокурси для самостійого вивчення, записи минулих вебінарів, он-лайн консультації та інше.  

Замість висновку

Вважаю, що Бітрікс можна довірити свій сайт та час, який ви подальшому на нього будете витрачати. Це українська команда, яка працює вже біля 20 років, при цьому вже понад 10 років компанія займається саме розробками IT-технологій саме для бізнесу. Існує ціла мережа компаній-партнерів (біля 1700!), які є системними інтеграторами і впроваджують програмні продукти Бітрікс24 в різних сферах бізнесу. Це каже про те, що продукт компанії має попит та величезний потенціал. Бо всі ці компанії мають працівників, виплачують їм достойну заробітну плату (бо це ж IT!). На цей час компанія декларує понад 6 000 000 користувачів сервісу. Тобто далеко не всі ці користувачі «сидять» на мінімальній безкоштовній підписці. А, як відомо, приватний бізнес власні кошти на бозна що витрачати не буде. Тут вже працюють закони конкуренції та здорової економіки: «Поки твій продукт потрібен на ринку: вирішує якусь актуальну задачу краще ніж інші, — ти успішний. А якщо ще й дешевше ніж конкуренти, — то ти і твоя команда бізнесмени level100»

тема статті

сайт, Бітрікс24, wordpress


----- Это может пригодиться :)-----
---- ☟ ----


☏ +38 (067) 708 05 74

звоните или укажите свои данные

  ×
  Online занятия

   ×
   ☏ +38 (067) 708 05 74

   звоните сейчас или напишите Ваш запрос


    ×