Що читати дівчатам-підліткам цього літа?

Що читати дівчатам-підліткам

Настала пора спекотних літніх днів, які так приємно проводити у затінку з хорошою книжкою в руках, здатною додати магії кохання, пригод і щирої дружби до багатої палітри літніх барв. Що читати?

Книгарня «Є» замислилась над тим, що цікавого можна почитати дівчатам-підліткам цього літа і пропонує вам добірку чудових книжечок.

Що читати підліткам?

Завірюха — Анастасія Нікуліна

Любовні романи для підлітків обов’язково зачіпають такі питання: наскільки великою є сила справжнього кохання? Чи здатне воно повернутися у душі тих, хто, здавалося б, про нього забув? Чи вистоїть воно у битві проти фундаментальних законів, які є волею самих богів? Перевірити це нам пропонує Анастасія Нікуліна у своєму романі «Завірюха», де у могутньому, але холодному серці головного героя Яра із древнього роду Завірюх розквітає тендітний пагінець щирої любові до звичайної дівчини Лесі, якій доведеться протистояти не лише світові, а й власним почуттям, які киплять від нестримного полум’я життєвих подій. Приготуйтеся відчути спеку запеклих битв, гарячих суперечок і вогню, що огортає серця головних героїв. Але, наша вам порада – збережіть частинку того жару при собі, бо він ой як знадобиться при зустрічі віч-на-віч із темрявою віків, яка вже встигла пробратися до нутра людей і сповнити їх отрутою заздрощів, лицемірства й пекучої люті. Сподіваємося, що він не дозволить згаснути вашій вірі у перемогу світла над всюдисущим мороком.

Дорослі зненацька — Сергій Гридін

Цікаві книжки для підлітків-дівчат, безумовно, про кохання, яке дарує приємний внутрішній трепіт, відчуття польоту й робить світ довкола більш солодким на смак. Та все має свої наслідки, про які нам і пропонує замислитися Сергій Гридін у своєму романі «Дорослі зненацька». Головний герой знає, що таке самостійність і відповідальність, та життєві обставини змушують Тимоху стати Тимофієм, випадковий порив пристрасті веде за собою вервечку наслідків, що можуть кардинально змінити життя юнака й примусити швидко опановувати нові соціальні ролі. Юля – його кохання і центр всесвіту, носить у собі нове життя, про яке буде потрібно піклуватися, захищати і забезпечувати всім необхідним. Чи зможе стати гарним батьком той, у кого немає прикладу для наслідування? Чи готові підлітки враз подорослішати, не відступити перед обличчям майбутньої відповідальності й довести власну готовність до батьківства перед суворим поглядом суспільства? Ці питання є актуальними не лише для героїв твору, а й для кожного підлітка, який починає пізнавати всі тонкощі щирої закоханості. На прикладі героїв можна зважити всі «за» і «проти», щодо меж сексуальних відносин, а також оцінити власну готовність до випробувань, які готує нам доросле життя.

За п’ять кроків до кохання — Рейчел Ліппінкотт

Книги для підлітків-дівчат про кохання бувають і такими, коли весільна клятва спонукає закоханих обіцяти любити одне одного в здоров’ї та хворобі, аж доки смерть не розлучить їх. Роман Рейчел Ліппінкотт «За п’ять кроків до кохання» покликаний продемонструвати всю багатогранність та межі можливостей підліткового кохання саме у стані хвороби. Це історія постійної боротьби між прагненням до життя та нестримним потягом до возз’єднання з коханою людиною. Вілл та Стелла зустрілися у лікарні, борючись за власні життя зі страшним захворюванням – кістозним фіброзом. І якщо битва Вілла вже програна, то Стелла має всі шанси на перемогу. П’ять кроків можуть зруйнувати все – нестерпну відстань між двома серцями, що невпинно линуть одне до одного, шанси на порятунок від обіймів смерті, а також надію вибудовану зусиллями оточуючих. Книжка чудово підійде справжнім романтикам, які вірять у світле призначення амурних стріл, які несподівано влучають у наші серця й залишаються в них на все життя, а також любителям складних життєвих дилем, які, у даному випаду, втілилися у правилі «п’ять кроків і в жодному разі не ближче». Прочитавши книжку ви матимете нагоду дізнатися, що виявиться сильнішим – бажання зберегти життя тій кого кохаєш понад усе, чи готовність покинути цей світ заради утворення єдиного цілого з тим, хто став для тебе всім життям.

Ларс. LOL — Ібен Акерлі

Наскільки значимим є те, як ми виглядаємо в очах оточуючих? Інколи, в погоні за збереженням власної репутації і бажанням займати нейтральну позицію, можна здійснити вчинки які, навпаки, призведуть до того, чого так боїшся – осуду, відчуження й неприйняття. Головна героїня книжки Ібен Акерлі «Ларс. LOL» завжди хотіла бути такою як всі, вона прагнула мати вірних друзів, а також уваги від того, у кого була по вуха закоханою – хлопця на ім’я Адам. Та все змінюється тоді, коли в її житті з’являється відповідальність. Дівчина отримує шефство над своїм новим однокласником Ларсом – хлопцем із синдромом Дауна. А залишатися «нейтральною» тоді, коли твій підопічний стає об’єктом жорстокого булінгу дуже непросто. Роман демонструє те, як наше бажання подобатися іншим, може завдавати глибоких ран близьким людям, якими кумедними і неоднозначними можуть бути перші прояви симпатії і те, наскільки легко переступити межу довіри та втратити справжнього друга. Книжка стане чудовим вибором для тих, хто бажає дізнатися про переваги інклюзивного навчання, що останнім часом активно набуває популярності в Україні, а також для тих хто знаходиться в пошуках «власного голосу» у житті.

Риба на дереві — Лінда Муллалі Гант

Альбертові Ейнштейну приписують наступну цитату: «Всі ми генії. Але якщо ви будете оцінювати рибу по її здатності вилазити на дерево, то вона все життя проживе вважаючи себе дурепою». Саме це висловлювання лягло в основу роману «Риба на дереві» Лінди Муллалі Гант. Головна героїня — дівчинка Еллі, розумна вигадниця і талановита художниця, яка має великі проблеми з читанням, так як страждає дислексією. Хвороба часто стає причиною халеп до яких потрапляє дівчинка, що звикла вважати себе дивачкою, якій судилося прожити на самоті. Так триває доти, доки у школі не з’являється новий вчитель, який розпізнає наявність хвороби у школярки, а також її величезний потенціал. Це історія про любов до самого себе, до тих хто тебе оточує, а також до справи якою займаєшся. В книжці підіймається питання «позитивного» булінгу – того виду цькувань, який постає у доброму світлі перед очима оточуючих, але є нестерпним для об’єкта завуальованих знущань. Радимо прочитати цю історію всім хто сумнівається у власних силах щодо досягнення поставленої мети, а також тим хто цінує справжню дружбу і взаємодопомогу.

Як ви могли помітити, наша книгарня зробила акцент на книжках сповнених романтики, а також любові до себе та оточуючих. Але, наш «підлітковий» асортимент на цьому не закінчується. Тому, запрошуємо вас відвідати розділ підліткової літератури та наші книгарні, де консультанти з радістю допоможуть підібрати книжки, що задовольнять всі ваші читацькі інтереси!


----- Это может пригодиться :)-----
---- ☟ ----


☏ +38 (067) 708 05 74

звоните или укажите свои данные

  ×
  Online занятия

   ×
   ☏ +38 (067) 708 05 74

   звоните сейчас или напишите Ваш запрос


    ×