Ів Сен Лоран, — поший мені сарафан!

Елегантний жіночий сарафан

В гардеробі будь-якої жінки є речі, які, як то кажуть, «гріють душу» багато років. Це речі, з якими пов’язані приємні спогади або саме це вбрання надзвичайно зручне, або  вдало підкреслює всі жіночі принади… І, найчастіше, це саме сарафан – легка сукня без рукавів.

Доречі, на сайті https://ua.gepur.com дуже багато «крутих» варіантів. Сама назва «сарафан» прийшла до нас  з далекого сходу, з самої Персії, й означала одяг «з голови до п’ят» або «почесний одяг». Східні жінки завжди вирізнялися надзвичайною жіночністю та гарним смаком у виборі одягу. Для східної жінки одягтися гарно – це справжнє випробування. Одяг має закривати майже все тіло, але бути красивим, неповторним, легким та зручним в спеку. Тому під сарафан завжди одягали легку сорочку, яку впродовж спекотного дня могли змінювати кілька разів. А от сарафан залишався той самий.  За кількістю платтів визначався статок, багацтво жінки.

Як же ж пощастило сучасним жінкам! Ми можемо виглядати надзвичайно елегантно й витончено і не ховати найгарніший витвір природи – жіноче тіло! Вдалим помічником у справі жіночного вбрання був і залишається САРАФАН!

Раніше за оздобленням сарафану можна було відразу дізнатися про жінку все. Заможні жінки прикрашали нагруддя коштовним камінням або вишивкою срібними та золотими нитками. Жінки простого походження вишивали самі або прикрашали плаття кольоровими стрічками та простою тасьмою.  І в давнину, і зараз подібний одяг найчастіше обирають як весільне вбрання. Але найбільше розповсюдження цей одяг все ж таки здобув як повсякденний в теплу пору року.

Сучасний крій сарафану вирізняється безліччю фасонів:

 • прямий, з чіткими лініями
 • з відрізом по талії
 • зі спідницею «напівсонце» або «сонце»
 • з асиметричним низом та клинами…

Тут вже модельєрам, як то кажуть, є де розгулятися і втілити свої найсміливіші фантазії. Як приклад каталог сарафанів магазину займає, увага, 6 сторінок по 24 моделі на кожній!

Саме відсутність рукавів у сарафані всіляко схвалено лікарями-гігієністами. В спекотну погоду дуже важливо не перегрівати тіло, а дати можливість шкірі вільно дихати й насолоджуватися сонячним промінням та легким вітерцем.

А ще відсутність рукавів має корекційну здатність, а саме подовжує та полегшує фігуру. В сарафані жінка з будь-яким типом фігури завжди виглядає стрункішою та молодшою.

П’єр Карден та сарафан

Кілька віків сарафан був дійсно «з голови до п’ят», а саме,  довгим одягом. Справжню сарафанореволюцію  здійснив у 1965 році П’єр Карден, французький модельєр італійського походження. Він вивів сарафан на новий рівень: вперше обрізав, тобто зробив міні, та надав сарафану новий статус модного та зручного одягу. Сарафан надійно увійшов в народні приказки та прислів’я: хто з нас не чув про найдієвіший вид реклами «сарафанне радіо». Коли говорять про щось , що вже давно минуло, то кажуть «Цей сарафан вже давно на нитки розібрали», а коли повчають молоду дружину, то «Мовчи, невістко, матимеш новий сарафан!», «Брудний сарафан, та душа чистенька».----- Это может пригодиться :)-----
---- ☟ ----


☏ +38 (067) 708 05 74

звоните или укажите свои данные

  ×
  Online занятия

   ×
   ☏ +38 (067) 708 05 74

   звоните сейчас или напишите Ваш запрос


    ×