Балакучий малюк: які іграшки допоможуть «розговорити» дитину?

Дитячі іграшки

А ви також мрієте, аби ваше маленьке диво чим скоріше почало розмовляти? Розуміємо, адже такі бажання притаманні чи не всім батькам. Інколи мами, які всю себе повністю присвячують дитині, влаштовують на дитячих майданчиках своєрідні «змагання» — чия малеча швидше почала повзати, говорити, ходити й так далі. Таке суперництво дещо дивне, проте все-таки дуже поширене. Під час таких ситуацій не слід забувати, що кожна дитина індивідуальна: хтось з 8 місяців говорить перші слова, а в півтора року вже будує речення, а хтось до 2,5 років завзято мовчить, а тоді відразу всіх дивує цілими першими реченнями, а не словами. Інколи, скільки б зусиль, мама не прикладала – дитина не хоче говорити, а в інших матусь, в яких обмаль часу на маля – усе навпаки. Чи це означає, що можна зітхнути з полегшенням і нічого не робити? Звісно, ні. Адже й від вас все-таки чимало залежить, тому варто завжди говорити з малюком, купити дитячі іграшки, які сприяють розвитку мовлення.

Зв’язок розвитку дрібної моторики та мовлення

Вже майже століття тому (а саме 1928 року) був досліджений зв’язок дрібних рухів руки, пальців із мовленням. Чимало дослідів підтвердили, що рухаючи пальчиками, дитина розвиває не лише дрібну моторику, а й сприяє розвитку мовлення, адже нервові закінчення передають відповідні сигнали до головного мозку. Тому так важливо працювати над розвитком дрібної моторики дитини. Для цього вам знадобляться всілякі віршики та пісеньки для пальчикових ігор (наприклад, «Сорока-ворона», «Оцей пальчик – наш дідусь»), іграшки з дрібними елементами, пластилін та тісто, фарби й крейда, крупи та бобові, всілякі сенсорні коробки з піском, ґудзиками та іншими цікавинками, масаж пальчиків. Звісно, займатись слід регулярно, а не раз в місяць. Але найважливіше – аби це ще й приносило радість дитині, тішило її, а не перевтомлювало. Тоді буде найбільше користі. Тому варто придбати ще й цікаві забавки для розвитку дрібної моторики: їх сьогодні дуже багато. І, як правило, такі дитячі іграшки дешево коштують. Можливо, ви здивуєтесь, але це не якісь новомодні забавки за космічною ціною: більшість з них – це перевірена роками та мільйонами діток, класика.

Які дитячі іграшки розвивають дрібну моторику та мовлення?

У цьому списку не знайдете чогось фантастичного, майже все – доволі знайоме. Отож, вам можуть знадобитись:

 •  Найрізноманітніші конструктори
 •  Пазли з різною кількістю елементів (від 2-х до сотень і тисяч, залежно від віку)
 •  Сортери, де кожну фігурку потрібно поставити у відповідне місце
 •  Класичні пірамідки
 •  Кубики

— Шнурівки (наприклад, дерев’яний кед і шнурівка для нього; або ж яблуко з отворами та черв’ячок на мотузці, якого слід протягувати крізь дірки; або ж різні цифри, фігурки, намистини, які слід нанизувати на «голку» зі шнурком).

Доречі, дуже багато подібних розвиваючих іграшок ми використовуємо під час розвиваючих занять для дітей, які проводяться на постійній основі згідно розкладу

 •  Кінетичний пісок
 •  Набори з масою для ліплення Play doh
 •  Пальчикові лабіринти
 •  Рахівниці
 •  Різноманітні дроби, вкладиші за методикою Монтессорі
 •  Мозаїки
 •  Іграшки-балансири
 •  Пальчикові театри

Безкінечні розмови та книги замість гаджетів

Важливо, не просто дати дитині нову корисну забавку, а спершу погратись разом з нею, зацікавити, коментувати. Відомий серед батьків педіатр Євген Комаровський каже, що сьогодні занадто багато гаджетів, батьки менше спілкуються з дітьми, а тому ті починають пізніше говорити. Тому краще обмежити перегляд мультфільмів, а при можливості – більше часу проводити з дитиною, читати книги, пояснювати та розповідати про світ довкола, про кожну найменшу річ. І вже незабаром дітки будуть тішити вас своїм дзвінким щебетанням.


----- Это может пригодиться :)-----
---- ☟ ----


☏ +38 (067) 708 05 74

звоните или укажите свои данные

  ×
  Online занятия

   ×
   ☏ +38 (067) 708 05 74

   звоните сейчас или напишите Ваш запрос


    ×